Systém vozíkov Shuttle

Systém vozíkov Shuttle

Automatický systém skladovania pre prepravky a drobný materiál prostredníctvom vozíkov Shuttle

Žiadosť o informáciu a/alebo ponuku

Produkt

Automatický systém pre vysokovýkonné distribučné centrá

Systém vozíkov Shuttle pre kartóny a prepravky je automatické riešenie skladovania, ktoré urýchľuje vychystávanie produktov, a poskytuje stály tok produktov zo skladových miest do vychystávacích staníc.

Nahoru

Výhody

Rýchlejšie vychystávanie objednávok ako aj zvýšenie skladovacej kapacity

Toto riešenie maximalizuje využitie skladu, rýchlosť prípravy objednávok, a tým aj produktivitu.

 • Nepretržitý tok tovaru a 24-hodinová prevádzka.
 • Plno-automatický systém skladovania pre krabice, prepravky, podnosy a drobný tovar.
 • Maximálna rýchlosť nakládky a vykládky tovaru.
 • Veľký počet presunov tovaru za hodinu.
 • Stála inventúra v reálnom čase vďaka softvéru na riadenie skladu Easy WMS.
 • Modulárny a škálovateľný systém, ktorý možno rozšíriť podľa logistických potrieb.
 • Optimalizácia dostupnej plochy pre zabezpečenie väčšej skladovacej kapacity.
 • Prispôsobiteľnosť rôznym nákladovým jednotkám: plastové prepravky, kartónové krabice alebo kovové podnosy viacerých veľkostí.
 • Jednoduchá údržba bez potreby úplného zastavenia prevádzky zariadenia.
Nahoru

Aplikácie

Intenzívnejšie a efektívnejšie vychystávanie pre všetky typy spoločností

Shuttle systém je vhodný pre spoločnosti v akomkoľvek odvetví, najmä pre tie, ktoré skladujú množstvo malých produktov v obmedzenom priestore, a ktoré potrebujú zlepšiť prípravu zákaziek vo svojich logistických zariadeniach. Navyše tento systém uľahčuje konsolidáciu a postupnosť už pripravenýchobjednávok, ako aj zásobovanie výrobných liniek.

 • Spoločnosti v zdravotníckom a farmaceutickom odvetví: malé produkty v malom priestore a pri kontrolovanej teplote.
 • Spoločnosti v odvetví náhradných dielov a údržby: vodoinštalatérske, elektrotechnické a rozvodné produkty pre veľkoobchod.
 • Spoločnosti v odvetví distribúcie: výrobky malých rozmerov s vysokým obratom.
 • Skladová rezerva: shuttle systém pre prepravky a krabice môže slúžiť ako dočasný sklad pre určité výrobky, ako napríklad tovar potrebný pre výrobné linky.
 • Funkcia triediča: sklad zároveň organizuje výrobky potrebné na prípravu veľkého počtu objednávok.
Nahoru

Prevádzka

Nepretržitý a bezpečný pohyb tovaru

Systémom Shuttle je špeciálne navrhnutý tak, aby uľahčil prípravu vysokého počtu objednávok denne.

 • Krok č. 1

  Pre každú skladovaciu úroveň je k dispozícii prepravné zariadenie (alebo motorizovaný vozík), ktoré vyťahuje prepravky pomocou teleskopických ramien (jednoduchá a dvojnásobná hĺbka). Teleskopické ramená sa dajú ľahko prispôsobiť rozmerom prepraviek.

 • Krok č. 2

  Vozíky prepravujú prepravky k výťahom umiestneným na koncoch automatizovaného skladu s vyhľadávacím systémom (skrátene AS/RS). Výťahy potom rozdelia prepravky medzi rôzne úrovne regálov a vstup do automatizovaného skladu AS/RS.

 • Krok č. 3

  Prostredníctvom dopravníkov pre prepravky sa výrobky dostanú k vychystávacej stanici, kde operátor na obrazovke zobrazí pokyny WMS, ako pripraviť každú zákazku.

 • Krok č. 4

  Po dokončení vychystávacích operácií je možné prepravky odoslať späť do automatizovaného skladu AS/RS, na inú vychystávaciu stanicu, do konsolidačnej stanice alebo priamo na výrobnú linku, či expedíciu.

Nahoru

Zberné stanice

Dva možné vychystávacie systémy pre rovnaký AS/RS sklad

Tento systém Shuttle je kombinovaný s vychystávacími stanicami, kde sa objednávky pripravujú metódou personalizácie tovaru. Prepravky sa automaticky odošlú na jednu z dvoch typov vychystávacích staníc:

 • Tradičná vychystávacia stanica. Je to ideálne riešenie pre občasné vychystávanie objednávok, ktoré tvorí dopravníkový systém v tvare U umiestnenom v prednej časti skladu AS/RS (s valčekovými dopravníkmi) alebo na bočnej strane skladu (s pásovými dopravníkmi). Operátori vytiahnu tovar z prepraviek prijatých zo skladu AS/RS a zaradia ich do priestoru za sebou. Týmto spôsobom je možné pripraviť 60 až 120 radov za hodinu (v závislosti od rozmerov prepraviek) na prípravu objednávok s tým istým označením SKU.
 • Zberná stanica pre väčšie množstvo objednávok. Obsahuje tiež dopravníkový systém v tvare písmena U. V tomto prípade sa objednávky vychystávajú na jednej strane operátora (a nie za operátorom), kde automaticky prijíma prepravky (každá prepravka zodpovedá objednávke s viacerými označeniami SKU). Obsluha vyberie položky z prepraviek prijatých zo skladu AS/RS a priradí ich ku každej objednávke. Pri tejto pracovnej stanici sa operátori musia pri vychystávaní zákaziek otáčať iba o 90°, aby mohli pripraviť 90 až 165 radov za hodinu.
Nahoru

Komponenty

Viac druhov prvkov pre mimoriadne zvýšenie produktivity

 • Regály

  S jednoduchou alebo dvojnásobnou hĺbkou môžu dosiahnuť 20 m na výšku a 100 m na dĺžku.

 • Výťahy

  Prepravky sú premiestňované na úroveň regálov, kde budú uložené.

 • Dopravníky

  Prepravky presúvajú do regálov, kde sa nachádza výťah, alebo do vychystávacích staníc.

 • Systém vozíkov Shuttle

  Každá skladovacia úroveň má Shuttle vozík, ktorý vyberá prepravky z miesta pomocou teleskopických ramien, ktoré sa dokážu prispôsobiť rozmerom nákladu a ich polohe v jednoduchej alebo dvojnásobnej hĺbke.

 • Systém riadenia skladov

  Je to softvér, ktorý riadi Shuttle systém pre prepravky a krabice, a ktorý distribuuje tovar podľa úrovne dopytu. Tento riadiaci softvér usmerňuje pohyb motorových vozíkov, aby zefektívnil úlohy skladovania a vychystávania objednávok.

Nahoru

Technické údaje

Max. výška zariadenia 20 m
Max. dĺžka zariadenia 100 m
Max. hmotnosť prepraviek 50 kg
Typ regálov S jednoduchou, dvojnásobnou a trojnásobnou hĺbkou
Rýchlosť vozíka Do 4 m/s
Zrýchlenie vozíka Do 4 m/s2
Teplota v sklade Od 0 do 40 ºC
Nahoru

Galéria

Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle Systém vozíkov Shuttle

Spýtajte sa experta +421 233 006 785

Žiadosť o informáciu a/alebo ponuku