MECALUX rozširuje logistické centrum SKUPINY PORCELANOSA, ktoré sa stane najväčším automatizovaným skladom na svete

02 jún 2011

Barcelone, 2. júna 2011.

Mecalux, svetová jednotka v oblasti systémov skladovania, plánuje rozšíriť jestvujúce logistické centrum Villarreal pre Skupinu Porcelanosa sídliacu v Castellóne. Vďaka novému systému bude mať tento výrobca keramických obkladačiek najväčší automatizovaný sklad na svete s celkovou skladovacou kapacitou 275 000 paliet.

Nový sklad s rozlohou 10 600 m2 bude využívaný spoločnosťou VENIS, výrobcom podláh z keramických dlaždíc. Sklad bude mať výšku 32 m, dĺžku 278 m a skladovaciu kapacitu 65 300 paliet.

Nový systém bude vybavený 10 automatickými dvojstĺpovými stohovacími žeriavmi, ktoré budú obsluhovať 20 regálov. Každý z nich bude 160 m dlhý.

Viceprezident spoločnosti MECALUX Javier Carrillo tvrdí:Vybudovali sme automatizovaný sklad efektívne prepravujúci palety rovnako na vstupe, ako aj na výstupe.Odhadujeme, že tento skladovací systém môže prepravovať 474 paliet za hodinu".

V sklade bude inštalovaných osem obslužných stanovíšť s pneumatickými manipulátormi vybavenými čeľusťami, vďaka ktorým môže operátor ľahko uchopiť vybraný tovar. Regály boli navrhnuté tak, aby boli operácie vstupu a výstupu paliet vykonávané plynule.

Sklad je napojený na výrobnú halu Skupiny Porcelanosa podzemným tunelom s dĺžkou 300 m a hĺbkou 3 m. Palety s nosnosťou 1600 kg sú spúšťané pomocou nákladného výťahu a následne umiestňované na dopravníku, ktorý ich prepraví na koniec tunela. Na tomto mieste sa nachádzajú automatizované linky, ktoré palety prepravujú do prednej časti skladu.


Dvojstĺpové stohovacie žeriavy

MECALUX v logistickom centre nainštaluje 10 dvojstĺpových stohovacích žeriavov s rovnakou výškou ako regály (31 metrov), ktoré sa budú rýchlo pohybovať po chodbách so šírkou 1,75 m a budú dvíhať palety s rýchlosťou 48 m/min. Špeciálny riadiaci softvér bude ovládať všetky pohyby žeriavov.

Každý žeriav bude vybavený výťahom, ktorý umožní vykonanie údržby a ovládanie žeriavu v manuálnom režime.

V sklade spoločnosti VENIS bude dostatok priestoru na inštaláciu ďalších piatich žeriavov v budúcnosti.


SKUPINA PORCELANOSA

Skupina Porcelanosa je prítomná v približne 100 krajinách po celom svete. Jej základom je silná podnikateľská stratégia a unikátny obchodný model.

Skupina Porcelanosa má vyše 35 ročné skúsenosti a je lídrom na tuzemskom aj medzinárodnom trhu. Činnosť skupiny je založená na hodnotách ako inovácia a kvalita, ale predovšetkým dôvera, ktorou obdarúva viac ako 5000 svojich zamestnancov.

VENIS je spoločnosť, ktorá do svojich projektov zavádza technologické inovácie, ktoré používa pri výrobe keramických obkladačiek a porcelánovej kameniny. Je priekopníkom pokiaľ ide o zavádzanie nových výrobkov. Produkcia spoločnosti VENIS sa zameriava na výrobu povrchov z keramických dlaždíc s rôznymi tvarmi a konečnou úpravou, vďaka čomu je táto spoločnosť popredným výrobcom v oblasti keramiky na medzinárodnom trhu.